055-9705-269

הדברת תיקנים

קצת על התיקן הגרמני. תיקן בינוני, עמיד לרוב חומרי ההדברה וכן כמו שאנו מכירים את הגרמנים, גם המקקים שלהם חזקים ולא נכנעים בקלות. בעצם אנחנו הבאנו אותם אלינו הביתה, איך? בקרטונים מהסופר, מהפיצה, ממעבר דירה, בירושה מדייר קודם. תיקן זה מעדיף להימצא בעיקר באזורים יבשים וחמים כמו: מנועים חשמליים השייכים למוצרי החשמל השונים שבביתנו. יש לנו שיטות מיוחדות להיפטר מהם. אנו נציב מלכודות, נשתמש בסוגי ג'ל שונים ונבצע ריסוס מיועד בשבילו. זכרו, כל תיקן מביא לנו כ-190 צאצאים במחזור חיים. אנחנו בהדברות הארץ מומחים בכל רמת נגיעות, מבטיחים לכם שנפתר מהם!

הדברת תיקנים

בשונה מהתיקן הגרמני, תיקן אמריקאי או כמו שרובנו מרבים לכנות ה"גו'ק". נמצא בעיקר במקומות לחים כמו ביובים, מקלחות, מתחת לדק באזור של הג'קוזי וכל בית גידול לח אחר. הוא תיקן גדול, וצבעו חום כהה. הדברת תיקן אמריקאי נחשבת להדברה קלה יחסית ולא מסובכת. ההישג בהדברה זו מתאפיין בפרק הזמן בו המדביר מצליח להרחיק אותו מביתנו.

תיקן זה כמו שקל לחסל גם קשה למנוע ממנו לרצות לחזור. הוא נמצא בכל מקום ותמיד זמין לביקור. פעולת הדברה שמתבצעת נגדו בחומרים או בפעולות שלא ממש מקצועיות יביאו לתוצאה מידית מספיקה אך לאחר זמן שהחומר התפרק ופג הם יחזרו ובגדול. צריך להשתמש בתכשירי הדברה המיועדים למקומות בוא אנו מרססים. ישנן תואריות המתאימות כנגד חרקים מזיקים הנמצאים בביובים. תואריות אלו בדרך כלל נדיפים ומתפזרים בחלל ובכך גורמים לתוצאה אפקטיבית ביותר. ישנם אחרים המתאימים  לשימוש בחוץ ובעלי כושר  עמידות מול תנאי מזג האוויר המשתנים מעונה לעונה וגם בטיחותיים ועדיפים לשימוש בחוץ. בדרך כלל העלויות הן בין 230-600 שקלים תלוי אם זו דירה, בית פרטי, בניין או בית עסק. עיקר ההדברה מתרכזת בביובים מתחת לכיורים שבמקלחות והשירותים ובכניסות האפשריות של החרק לבית כמו דלתות חלונות חריצים וכדומה.

הדברת תיקנים שביצענו

  • הדברת תיקן אמריקאי בבניין בן 4 קומות ובעל 16 דירות. ראשית, ערכנו סיור עם ועד הבניין. כדי שיפנה את תשומת ליבנו אחר כל המקומות הידועים לו בהם מרבים להגיע מזיקים. ובכלל שנכיר את המקום לפני שנבצע הדברה. דבר זה אולי נראה שולי במקצת אך אסור לדלג על שלב זה וחובה לבצעו. לפני תחילת ההדברה התרענו מול כל הדיירים שאנו מבצעים הדברה בבניין. בנוסף תלינו שלטים בהם מצוינים הוראות אזהרה של ביצוע הדברת בניין. השתמשנו בחומר בשם "אדמירל", המועדף לשימוש בתוך מבנים מפני שהוא נטול ריח וידידותי לבני האדם וחיות הבית. עלינו לקומה העליונה והתחלנו לרסס. עברנו על כל קומה כולל חדר המדרגות, המשכנו אל תוך הלובי ומשם אל חדר האופניים, המקלט ומסדרון המחסנים. אחרי שסיימנו את פנים הבניין הדברנו בנוסף את המעטפת החיצונית שלו. לאחר מכן שילבנו חומר נוסף בשם "שוהם" המתאים לביצוע הדברת ביובים. חשוב לציין שעיקר הדברת תיקנים בבניין הוא בביובים, שם נמצא המקור, בית הגידול. אין לפסוח על שום ביוב גם כשיש אחד תקוע וקשה לפתיחה מומלץ מאוד כן להתעקש ולהצליח לפתוח ולהדביר אותו. תשלום עבור הדברת תיקנים בבניין זה היה כ-500 שקלים הכוללים תעודת אחריות בכתב.
  • הדברת תיקן גרמני במטבח. כמו בכול הדברה יש לבדוק היטב את השטח ולנתר את המזיק. התיקן הגרמני נמצא לרוב מקובץ בשטח קטן יחסית ואינו נוהג להשתלט על מרחבים נוספים. הדברת תיקן גרמני לרוב איננה מצריכה לפעול בכול הבית אלה רק באזורי הנגיעות. לרוב נמצאים במטבח בתוך הארונות ובמוצרי החשמל השונים שעל השיש בעיקר כגון ה"תמי 4". השתמשנו בחומר הדברה המגיע במצב צבירה ג'לי. אותו יסמנו בכול ארונות המטבח ובכול מוצרי החשמל שהיו על השיש ובמטבח בכלל לרבות המקרר ומדיח הכלים. לאחר שרישתנו את כל האזורים בעלי הנגיעות ברעלי הג'ל, השתמשנו בתכשיר הדברה המתאים לשימוש בתוך הבית. ריססנו את ריצפת המטבח ובתוך החריצים שבארונות המטבח. התשלום היה כ 400 שקלים ותעודת אחריות בכתב נתנה ללקוח.
Call Now Button