055-9705-269

הדברת נמלים

הדברת נמלים: הכרת המזיק ותכונותיו

הרבה פעמים אנחנו מתפלאים, איך זה שממש לפני רגע, השארנו פרוסת עוגה והינה כל השיש מלא נמלים. זה לרוב קורא בחודשי הקיץ החמים ולעיתים גם בחודשי הסתיו והאביב. הנמלים נשלטות על ידי מלכתם באמצעות מעין תדר המשדר אותות. הנמלה מצייתת לפקודות ופעילה בכול שעות היום. את חריצותה כולם כבר מכירים והצורך של אגירת מזון הבלתי נפסקת. במצבים בהם ישנם קינים בבית כנראה שתזדקקו להדברה, אתם חייבים להרוג את המלכה. ניקיון, סתימת חורים וחריצים יכול לעזור במקרים בהם הקינים נמצאים בחוץ אבל כשזה כבר בבית זה כנראה בתוך עץ הארון, זה גם יכול להימצא באחד משקעי החשמל ותמיד קיימים מספר של קינים. אז לפני שהם מתרבים כדאי להזמין מדביר. הדברות הארץ מתמחה בהדברת נמלים כבר למעלה מ-12שנים.

הדברת נמלים

מדביר נמלים לפי הנהלים?

  • מומחים בהדברת נמלים!
  • משתמשים בחומרים ידידותיים לסביבה בלבד!
  • מעניקים תעודת אחריות בכתב!
  • מחירים החל מ-230 שקלים!

אפשר לומר שהנמלים נמצאים בכול מקום בעולם פרט לאנטארקטיקה. בישראל גילו כבר למעלה מ200 מינים וסוגים שונים. הנמלה אינה מעבירה מחלות ומלבד זאת גם חסינה יחסית למחלות בעקבות שמירה אנטיביוטית טבעית הזורמת אצלה בגוף. הנמלים נשלטים באופן מוחלט על ידי מלכתם. לכל פרט ופרט בממלכה משויך למחלקה וניתן לו תפקיד. בזמן עיבורה של המלכה, מחליטה מה ייעודו של כל אחד. גודלה ותכונותיה של הנמלה תואמים לתפקיד אותו ממלאה. למשל: לפועלות יהיה גוף גדול וחזק המתאים להובלת המזון. הלוחמות יהיו קטנות מהן במקצת אך זריזות בהרבה ובעלות לסטות מחודדות יותר. הנמלים מתקשרים ביניהם ובין חיים אחרים בטבע.

הנמלים הנפוצים בארצנו

  • נמלת המורית: נמלה קטנה מאוד בצבע חום אדמדם. מזכירה רבות בחזותה את נמלת האש.
  • נמלה אצנית: הנפוצה ביותר בעולם וכשמה כן היא, מהירה מאוד.
  • נמלה בנאית: שמה נלקח מפני חזות קינה הנראה גדול ועשוי היטב וחזק.
  • נמלת הקציר: מבין הסוגים הגדולים שקיימים בישראל תמצא בעיקר באזורים חמים מדבריים.
  • נמלת האש הקטנה: מין פולש, צבע חום אדמדם ובגודל של 1-2 מ"מ, עקיצות צורבות.

כיצד נבצע הדברת נמלים בחצר?

בהדברת נמלים הנעשית בחצר צריך לדאוג שהגינה תהיה יבשה, כלומר לא להשקות את הגינה כ-48 שעות לפני וכמובן שלא מבצעים כשגשום. בהגיענו למקום נצטרך לבצע סריקה בשטח לאיתור קינים ושבילי התנועה של הנמלים. ישנן שיטות רבות בהן נוכל להיעזר כשמדובר בהדברת נמלים בחצר. כשרוצים לבצע הדברה מוצלחת שבאמת תתפוס, אז מומלץ לשלב בין חומרי הדברה שונים המיושמים בשיטות שונות. כאלה המשמידים מידי הנעשים על יד ריסוס ואחרים המגיעים כפיתיונות הנלקחים על ידי הפועלות ובכך מרעילים את המלכה ויתר הנמלים. תחילה נבצע ריסוס השטח במקומות בהן מצאנו נגיעות וקינים כדי להשמיד ולהפחית משמעותית את גודל האוכלוסייה, לאחר מיכן נחכה קצת זמן כדי שהחומר יתייבש ואז נפזר פיתיונות מורעלים בשבילים ובסמוך לקינים כדי להשמיד את שאר הנמלים שלא הגענו אליהם עם הריסוס. חשוב לציין שגם לאחר ההדברה אין להשקות את הגינה כ-24 שעות כדי שהחומר לא ישתף.

האם מומלץ לבצע ריסוס נמלים בבית?

הדברת נמלים בבית צריכה להתנהל בצורה מבוקרת. הנמלים מתרוצצות על השיש, על השולחן ובמקומות נוספים בהם אין לבצע הדברה על ידי ריסוס מפני שזה עלול להזיק בריאותית לבני הבית. בהדברת נמלים בבית לרוב נשתמש בפיתיונות ג'ל המונחים במקומות מסתור, בחריצים, בצירים בתוך הארונות וכדומה, לא נרסס על השיש לדוגמא. הדברה בריסוס נבצע ברצפה בלבד.

הדברת נמלים בשיטה ירוקה.

הדברת נמלים במטבח: לאחר ניתור הבית למציאת קיני הנמלים, השתמשנו בחומר המגיע כג'ל בתוך מזרק המיועד למדבירים בלבד. הזרקנו בכול האזורים הנגועים במטבח בדגש על ארונות המטבח, השיש ומוצרי החשמל, בנוסף סתמנו שני חריצים ששימשו לכניסתם למטבח הבית בעזרת סיליקון. המחיר היה כ-280 שקלים הכוללים תעודת אחריות בכתב.

Call Now Button