תפריט סגור

הדברת מכרסמים

בארצנו קיימים שלושה סוגים של מכרסמים הגרים בסמוך לאדם, מכרסמים אלו גורמים להשחתה עצומה למזון, לרכוש ואף למחלות קשות בקרב בני האדם ולבעלי חיים נוספים. מומלץ להזמין מדביר מקצועי כשמדובר בהדברת מכרסמים .

הגדולה והחזקה מבין שלושתם נקראת חולדת החוף, יש הרבה השערות מעין הגיעה שמה, אחת ההשערות שהכי מקובלות היא שכנראה בגלל שהינה מין פולש אשר הגיע דרך הים מארצות המערב ומכאן נגזר שמה. השערה נוספת היא שהיות וחולדה זו אוהבת מים וגם נמצאת בדרך כלל בביובים ותלויה בכמות גדולה יחסית ויום יומית של מים לצורך שתיה, יכול גם להתאים לשמה. גודלה יכול להגיע גם ליותר מ-25 סנטימטרים ואורך זנבה קטן במקצת מאורך גופה, צבעה בדרך כלל אפור, אף פחוס ועיניים קטנות. התכונות הבולטות שלה ביחס לשני המתחרים האחרים מלבד חזקתה וגודלה מתאפיין ביכולות צלילה ושחייה גבוהות במיוחד המקנים לה יכולות חדירה לבתים דרך הביובים אל תוך האסלה, שבחדר השירותים.

השנייה נקראת חולדה מצויה, מין זה עדין ביחס לגודלו וחזקתו של הראשון, אך מזיק לא מעת וגורם אף הוא לנזק רב. המאפיינים הבולטים במזיק זה הם יכולות הטיפוס והקפיצה המרשימות. מאחר ומין זה קל ביחס למשקלו של הקודם, מסוגל לטפס בצורה קלילה ומהירה יותר, מה שגם מאפשר לו לקפוץ למרחק גדול יותר ולנתר גבוה בהרבה. תכונות אלו מאפשרות לו להסתנן אל תוך הבתים דרך עצים הקרובים מספיק לחלונות הבתים כך שבקפיצה של קצת יותר ממטר תספיק. דרך נפוצה נוספת היא השתחלות אל תוך צינורות המרזבים בבית ואז תוך כדי דחיקה מעלה את עצמה למעלה לגג ומשם הדרך אלינו לבתים קלה.

השלישי והקטן מבין כולם נקרא עכבר הבית או עכבר מצוי, מין זה זעיר וחלש בהרבה ביחס לקודמיו. המאפיינים הבולטים שלו הם יכולות הרבייה העצומות שלו. מין זה יכול להתרבות בצורה מהירה ומסוגל לחיות בצפיפות אוכלוסין גבוה במיוחד.

הדברת מכרסמים נעשית בשיטות שונות ובהתאם למזיק.

בשונה מעכברים, החולדות קצת יותר מתוחכמות ובעלות יכולות המצאות וקריאת השטח בצורה מבריקה. במקרים רבים בהן החולדה נמצאת במקום נגיש יחסית לדוגמא: חולדה נעולה בשירותים או מאחורי המדיח, אז המדביר מבצע לכידת חולדה בידיים (בעזרת כפפות מיוחדות כמובן). במצבים בהן אין אפשרות למצוא את החולדה במקום, יש לבצעה הדברה. לפני שמבצעים הדברת חולדות יש לבדוק היטב את השטח ולנתר את הנתיבים בהם עוברות על ידי חיפוש אחר גללים, הפרשות שתן וכרסומים באריזות מזון, מוצרי חשמל, ריהוט וכדומה. לאחר שאתרנו את השבילים בהן עברו נציב מלכודות קטילה עם פיתיון המאובטחות בתוך תיבות האכלה קשיחות המיועדות להדברת מכרסמים אותן נעגן במקומות מסתור, באזורים בהן מצאנו סימנים רבים של הפרשות החולדה. במקרים מיוחדים בהן כמות האוכלוסייה גדולה או במצבים בהן המצב הנתון בשטח לא מאפשר, נניח רעלים בתוך התיבות ונציב אותן באותן פינות.

איך נעשית הדברת עכברים?

בדרך כלל, כשמדובר בהדברת עכברים, יש לקחת בחשבון, שמדובר ככול הנראה ביותר מפרט אחד, אלה במשפחה של כמה פרטים. הדברה זו לרוב מתבצעת על ידי מלכודות דבק אותן מניחים בשבילי התנועה של המזיק בהן מצאנו סימני גללים, שתן וכרסומים. במלכודות אלו נשים פיתיון משיכה.

הדברת חולד / הדברת חפרפרת

תיפול בחולד יכול להיות מורכב וקשה מאוד לביצוע מוצלח. לפני שמזמינים מדביר חולד, מומלץ מאוד לברר עוד בשלב שיחת הטלפון שאכן המדביר מכושל מספיק ובעל ניסיון בהתמודדות מולו. החולד תוקף את גינתנו בדרך בה אנו חייבים להשתמש בפיתיונות מורעלים, אותם אנו מכינים במקום. ננתר את פתחי המחילות המופיעות כגומות הפזורות סביב ובעזרת נראותן נדע לזהות את הפתח האחרון שחפר. נעזר בכלי חפירה כדי לגלות את המחילה דרך אותו הפתח ונטמין בפנים את המזון המורעל. לחפרפרת לא השאר סיכוי אל מול התאבה לאוכל את הארוכה המורכבת מחומרי משיכה וטעם המותאמים החך החפרפרת.

מחירון הדברת מכרסמים

סוג המזיק והיכן נמצא שיטת פעולת ההדברה שנבצע תשלום עבור ביצוע ההדברה
עכברים בבית בדרך כלל על ידי מלכודות דבק בתוספת של חומרי משיכה. החל מ-350 שקלים הכוללים תעודת אחריות בכתב.
עכברים בבית העסק על ידי מלכודות דבק או באמצעות רעלים הנמצאים בתוך תיבות האכלה המיועדים למכרסמים. החל מ-400 שקלים הכוללים תעודת אחריות בכתב.
חולדות בבית כשהמצב מאפשר נבצע לכידה הומנית במקום. במקרים בהם לא ניתן, נעזר במלכודות קטילה. החל מ-400 שלקים הכוללים תעודת אחריות בכתב.
חולדות בבית העסק לרוב מדובר בכמה פרטים המזיקים בשטח בית העסק. לכן נעדיף להשתמש בפיתיונות מורעלים ונציב אותן במקומות מסתור בהן גילינו סימני גללים. החל מ-450 שקלים הכוללים תעודת אחריות בכתב.
חולד בגינה פרטית נכין מנה של מזון מורעל המושך את החולד, נטמין אותו בתוך פתח המחילה האחרון שנחפר. החל מ-600 שקלים הכוללים תעודת אחריות.
חולד במשק חקלאי נכין מספר מנות מורעלים, אותן נטמין במספר גומות החדשות ביותר שנגלו. החל מ-650 שקלים הכוללים תעודת אחריות.

 

 

 

Call Now Button