055-9705-269

הדברת צרעות

בישראל מינים רבים של צרעות. חלקן עוקצות יותר וחלקן פחות. רובן אינן מטרידות אך אלו שכן עושות זאת דחופות ובונות את משכנם בצורות קצת שונות. לפעמים נדמה כי הצרעות אוכלות בשר כי הן מציקות הרבה כשעושים על האש, אז לא צרעות בוגרות ניזונות מצוף וסוכר, את הבשר הן לוקחות לזחלים, הם צריכים חלבונים. מבין הצרעות המטרידות והנפוצות שלושה עיקריות התוקפות בני אדם ובעלי חיים באזורי המגורים, התעשייה ובמרחב הציבורי. קנם יכול להופעה במקומות רבים כגון: תריס גלילה, מזגן, גגון, בעדן חלון ואפילו בתוך מנוע של רכבים. כל מקום שיש להן גישה אליו המאפשר להן מחבוא מוצל יבש יכול לזמן אותן ובמקרים רבים מסתפקות גם בפחות. אם קיימות אצלכם צרעות המטרידות התקשרו אלינו ונדאג לחסל את הקן ולסלק אותו בהקדם.

הדברת צרעות

הדברות הארץ מתמחים בהדברת צרעות, לא משנה איפה נמצא הקן אנחנו נגיע אליו, אנו מצוידים בסולמות, מנוף שמגיע לגבהים ואף מבצעים סנפלינג כשצריך, קיימות גם סוגי מוטות המתארכים ועוד כלים נוספים. אנו מתמגנים בכול אביזרי המיגון התקינים הנדרשים, למען בטיחותם ושלמם של המדבירים שלנו.

מחפשים מדביר צרעות בלי צרות?

  • משתמשים בחומרים ירוקים וידידותיים לסביבה!
  • מדבירים בעלי רישיון מהמשרד להגנת הסביבה!
  • זמינים בכול שעה ועד 40 דקות הגעה!
  • מחירים נוחים ושירות אדיב!

למה צריך הדברת צרעות?

הצרעות יודעות להתנהל בצורה נהדרת ומחלקות את מטלות הממלכה לפי דרגות ותפקידים שונים. במחקרים רבים שנעשו בארץ ובעיקר בחול, אפשר להסיק כי אצל הצרעות יש מספר תפקידים בולטים ובניהם לוחמות, פועלות, שומרות, אחראיות הזחלים וכאלו הדואגות למזון, בקיצור מתנהלות היטב בממלכה. פעמים רבות כשגדלות למספר קנים גם נמצא מספר מלכות השולטות בכול הנתינים. מבנה גופן של הצרעות מותאם לפי תפקידם ורמתם בממלכה. המלכה אחראית עוד בזמן עיבורה על ייעודו של כל פרט, מי יהיה קרוב לממלכה ומי לנתין ומה מעמדו המדויק של כל אחד.

תהליך הדברת צרעות
תהליך הדברת צרעות בבניין

לא כדאי לכם להתעסק עם הצרעות, לא פשוט להיפטר מצרעות ללא ניסיון וציוד מיגון מתאים לצרעות. צרעות זה לא דבורים, הן בהרבה יותר מסוכנות, הן מתוחכמות ומכאיבות כהוגן. להדברת צרעות חייבים לקרוא למדביר מוסמך.

סוגי צרעות הנפוצות בארצנו

בארצנו יש סוגים שונים של צרעות, אך ישנם שלושה סוגים הנפוצים בעיקר וההיזק שלהן מורגש בהרבה מיתר הסוגים. צרעות אלו מרבות לבנות את קנם בסמוך לאדם וגורמות לעקיצות כואבות ולפעמים גם מסוכנות.

צרעה מזרחית

הגדולה, החזקה, התוקפנית והכואבת מבין כולן הרי היא המזרחית שבשפה הערבית מכנים אותה ה"דבור". צרעה המגיעה לגודל של עד 4 סנטימטר, מופיעה בצבע חום כהה עד שחור שני פסים צהובים בחלקה האחורי וכתם צהוב נוסף במצחה. עקיצתה מכאיבה עד מאוד, פעמים רבות עד כדי סיועה רפואי, במקרים רבים בהם נצפו כי בעקבות מסוגלותה להגיע לגבהים מפילה בעלי מקצוע מסולמות גבוהים, אם מספר רב של צרעות מהזן הזה תוקף אדם הן מסוגלות להיות ממש קטלניות, התרחקו ממנה היא תוקפנית, עם הצרעה המזרחית לא מתעסקים!

צרעה פלחית

הבינונית מבניהן מבנה גופה נראה כמחולק לשניים, כאילו קיימת חפיפה מלאה בין חלקה האחורי לחלקה הקדמי. צבעה צהוב עם פסים שחורים, עקיצתה כואבת ויכולה להיות מסוכנת לבעלי אלרגיה. מרבה לבנות את קינה במקומות מוצלים הגלויים מעט ואינן חבויים. בדרך כלל ישנה גישה ישירה לקן שאינה מצריכה פירוק הוזזה ופעולות נוספות כדי לחשוף אותו. צרעה זו עלולה לחזור לאחר סילוקה כאשר לא הושמדה המלכה. לכן מומלץ לנקות היטב עם אקונומיקה על מנת להבטיח שאינן יחזרו שוב.

צרעה גרמנית

הקטנה מבין שלושתן היא הגרמנית, צבעה צהוב עם כתמים שחורים ובעלת מראה עדין ופחות מאיים משאר מתחרותיה. בונה קינים רבים המקובצים יחדיו ויכולים להגיע גם לעשרה קינים ואף יותר, כל קן נראה קטן יחסית ובעל מספר מצומצם של תאים בהשוואה לשאר הצרעות שהזכרנו לעיל.

פעילות הצרעות במהלך השנה

הצרעות פעילות רוב השנה למעט בחורף, הקן הוא חד שנתי וננטש לאחר עונת הסתיו. עיקר היזקן של הצרעות הוא בעונת הקיץ ותחילת הסתיו.

איזה עונה פעילות אופיינית לעונה זו
עונת האביב מלכת הצרעות מגיחה ממקום המסתור ויוצאת לבדה לבנות את קינה החדש ולדאוג לכל הממלכה לבדה.
עונת הקיץ קן הצרעות מתחיל להתבסס ולהזיק. וככל שהזמן עובר הוא גדל ומתעצם.
עונת הסתיו בתקופת הסתיו הקן מגיע לשיאו, המלכה והזכרים חגים במעוף הכלולות.
עונת החורף כל הפרטים בממלכה מתים למעט המלכה שנוטשת את הקן כשהיא מעוברת ויוצאת לחפש מקום מסתור מתאים עד האביב.

הדברת קן צרעות מחיר ללא תחרות

הדברת קן צרעות בהנמכת תקרה: ראשית היה עלינו לפתוח פתח מספיק גדול ובמקום הנכון בכדי לגלות את הקן כך שיהיה חשוף מספיק ובעל גישה מתאימה. השתמשנו בתכשיר הדברה המתאים לצרעות והצפנו את הקן עד לרמה שכולו היה מלא בחומר והושמדו כל הצרעות הבוגרות והזחלים. בנוסף וידאנו כי המלכה הורעלה ומתה גם כן. תשלום עבור הדברת צרעות זו היה כ-500 שקלים הכוללים את פינוי הקן.

Call Now Button